Аутор Тема: Zvonimir Trajkovic  (Прочитано 10129 пута)

Ван мреже Hvalimir

• Старији члан
  • Поруке: 428
Re: Zvonimir Trajkovic
« Одговор #30 послато: фебруар 23, 2012, 19:43: »
Gospodine Trajkovicu,

Jovan Cvijic je bio izvanredan naucni radnik, ali moram reci da u nekim stvarima nije bio u pravu. On je jedan od podrzavalaca ideje da je Makedonija nesto posebno od Srbije(i Bugarske). Govorio je o Makedoncima kao posebnom narodu. S tim se ne mogu sloziti.

Ko su po Vama Srbi danas, u etnickom smislu? Ja zastupam tezu da su to svi stokavci. Dakle, od linije Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica na zapadu do Crnog mora na istoku i Soluna na jugu. Naravno da se svi ti ljudi ne osecaju taku, ali mi ih moramo postepeno u to ubediti i dokazati im. U vezi sa tim, sta mislite o predlogu da se ponudi dvojno drzavljanstvo Makedoncima, Bugarima i ostalim. Bugari to vec rade sa Makedoncima, Grci takodje.Mi stalno vodimo defanzivnu politiku.

Prijateljski pozdrav.
« Последња измена: јануар 01, 1970, 04:00: Guest »

Ван мреже Srbin

• Члан
  • *
  • Поруке: 11
Одг: Zvonimir Trajkovic
« Одговор #31 послато: април 02, 2012, 21:02: »
Помаже Бог браћо!

Дуго већ пратим ваше дискусије на овом порталу, па сам решио да се укључим и допринесем, ако је то могуће.

Господине Трајковићу, изузетно ценим ваше мишљење, од вас се може доста научити, многи нам се ставови подударају, а велика је привилегија имати прилику за дискусију са вама.
И овом приликом бих ту привилегију искористио, и желео бих да вас замолим за ваше мишљење.

Овде на веб презентацији СРПСКЕ ПОЛИТИКЕ, налази се мапа како би требало да изгледају "УЈЕДИЊЕНЕ СРПСКЕ ДРЖАВЕ". Ако је веровати називу, ту се предлаже федерација више држава. Са тиме и немам толико проблема, заправо, тако је вероватно и најлогичније обзиром да скоро свака од наших српских држава има своју посебност и неку своју историју. Ипак, мишљења сам, да је за све комбинације, предуслов да Централна Србија буде јака. Под тиме јака, подразумевам између осталог, да има Космет у своме саставу и сопствени излаз на море. Сигуран сам да би у случају да се целокупна федерација подели на окгруге, и изгубе се елементи државности чланица федерација, опет постојала нека линија разграничења, и зато је важно да не поновимо грешке. Те стога мислим да је пресудно да вратимо Космет у састав Централне Србије(наравно никако као покрајину) и обезбедимо излаз на море, за шта су наши преци гинули, а о чему је између осталог писао на порталу СРПСКЕ ПОЛИТИКЕ и професор Миле Дакић.

Дакле моје питање би било, какво је Ваше мишљење о о Северној Албанији, Скадру, излазу на Јадран, и да ли би и та територија требала да уђе састав будуће српске државе, односно Централне Србије?

По мом мишљењу, Србија би требала да заузме три албанска округа(могу се лако видети на енглеској страници Албаније на википедији), и то: Kukës, Lezhë, Shkodër. Тиме би вратили вековну српску престоницу Скадар у састав своје државе и обезбедили себи излаз на море. Такође би добили луку Shëngjin, односно Сан Ђовани ди Медуа, коју помиње и Иво Андрић у свом документу о Албанцима и Албанији.

И друго би питање било, колико мислите да људи са тих простора у Албанији имају српског порекла?

Ван мреже Zvonimir Trajkovic

• Најстарији члан
  • Поруке: 807
« Одговор #32 послато: април 25, 2012, 06:42: »
Bog ti pomogao brate Srbine. Pre svega izvinite što vam nisam odmah odgovorio ali sam vrlo zauzet pa ne stižem.

Mislim da su vaša zapažanja izvrsna i vrlo dubiozna. Na Srpskoj Politici se nalazi mapa koja razmatra samo oblasti koje su etnički srpske na prostoru bivše SFR Jugoslavije međutim ta mapa „Ujedinjenih srpskih država“ treba da doživi određene korekcije kako bi se zamenom pojedinih teritorija stvorile logične i zaokružene granice Ujedinjenih srpskih država.

Slažem se sa vama u potpunosti da je imperativni preduslov da se to ostvari da Srbija bude ekonomski jaka, a kada je ekonomski jaka ona će biti i vojno jaka. Zato nas zapad toliko i davi kako ne bi smo ojačali – koristeći kvislinški režim koji je sada na vlasti.

Svako se prvo treba pozabaviti sa KiM i tu pokrajini vratiti pod puni suverenitet Srbije. Obe pokrajine u budućnosti u Srbiji trebaju da imaju samo regionalno kulturni karakter a nikako i atribute državnosti, jer nas je to i dovelo do ovakvog stanja. Kada se bude rešavalo pitanje Kosmeta u celu „igru“ će se uključiti i Albanija što će otvoriti prostor da vratimo ono što nam i pripada, a to su upravo te tri oblasti koje vi pominjete – Kuks, Ležje i Skadar (naša imena) kao i luka Medova (Shëngjin - na italijanskom San Đovani di Medua).

Na tom prostoru živi više od 55% stanovnika srpsko-crnogorskog porekla, oko 15% Arbanasa katolika i nešto malo Šiptara i Arnauta.

Međutim Srbija treba da ostvari dva izlaza na more. Taj koji je sada u Albaniji i sve od Boke Kotorske do Omiša. To su naši prostori još od Stefana Nemanje.
Pozdrav svima!

Zvonimir Trajković
www.trajkovic.rs

Ван мреже Srbin

• Члан
  • *
« Одговор #33 послато: април 29, 2012, 20:12: »
Господине Трајковићу захваљујем вам се пуно на одговору и наравно да сам свестан да сте веома заузет човек и није ми био проблем да сачекам.

Мислим да сте разумели оно што сам желео да кажем, а то је најкраће речено, да ужа Србија мора имати свој лични приступ отвореном мору, јер је то изузетно важан геостатешки ресурс.
Црногорци, а богами и херцеговци, склони су потцењивању срба из Србије, и ако су црногорци могли да забију Србији нож у леђа данас, моћи ће и сутра. Јасно је мени да има више разлога за тренутну ситуацију и не морамо залазити даље у том правцу, само је поента да ми из Централне Србије морамо бити јаки, а онда ће се око нас окупити цело српство. А излаз на море је ту важан фактор, и симболички и геостратешки. Симболички у смислу да не зависимо од добре воље црногораца или у будућности херцеговаца. 

Такође не видим простора за чак симболичну односно културну аутономију Космета у односу на Централну Србију, јер је та култура, као и људи, потпуно иста. Понављам ту простора за више од оне окружне поделе Србије једноставно нема. Ту је аутономију измислио Тито.
Са друге стране Војводина свакако поседује одређене културне посебности и регион као такав може задржати неки вид аутономије у том погледу. Ова државотворна какву поседује сада је свакако неприхватљива.

Приметио сам да нам се у овом тренутку ставови размимоилазе око питања Македоније, а то је повезано са питањем Космета такође. Ја сам тренутно на становишту да Македонију треба поделити између нас(и то мањим делом), бугара и шиптара, и то из три разлога.
-Први разлог је Космет, као и простор Северне Албаније, сматрам да би ми већину шиптара морали отерати из државе, док би они који остану морали да говоре искључиво српски и да пређу у православну веру као своји преци. Пошто рекох да већину шиптара треба отерати, они морају негде да оду, а источна македонија је реална опција да се они сместе.
-Други разлог је пример осталима. Македонци су се одрекли свога српства, заправо србе зову окупаторима. И поред чињенице да ми је доста предака учествовало у ослобађању Јужне Србије, они могу послужити као добар пример осталима који издају своју државу.
-Трећи разлог је да би намирили бугаре, не верујем да имамо такав потенцијал да отварамо сукобе на толико страна, јер смо са изузетком румуна, окружени непријатељима, и то је прилика да стекнемо, ако не савезника, онда бар мир у кући. Мада се бугарима не може веровати, ни у једном случају.

Ипак што се тиче Македоније мој став је подложан промени, јер сам га више пута мењао и нисам сигуран шта је најбољи правац, док су остала поменута питања нешто у шта потпуно чврсто верујем.

Моје питање би било: Круже приче да је разлог обуставе пописа у Македонији тај што се појавио огроман број срба, тј. негде око 300 000, па бих вас упитао да ли сте чули неку такву информацију?

Поздрав и поштовање!

Ван мреже Dragan

• Активни члан
  • **
  • Поруке: 83
« Одговор #34 послато: април 30, 2012, 01:12: »

Llinije Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica na Zapadu,  bila je ponudjena  Srbiji od sila pobednica kojima je i Srbija pripadala,  ali je to  kralj Aleksandar odbio i time prokockao  ogromnu istorisku sansu da Srbija postane velika evropska drzava. Bila nam je ponudjena i cela Dalmacija, sto je u ono doba bilo normalno jes su Srbi (do Jasenovca) bili vecinski narod u tim krajevima. Danas se Boka moze smatrati Srbijom iz vise razloga. Bokelji su potpisali 1918. godine ujedinjenje sa svojom maticom Srbijom, a sa Crnom Gorom nikada. Srbi su u Boki vecinski narod, a pogotovo u Herceg Novom , najjuznijoj srpskoj karauli gde su Srbi 64% od ukupnog broja stanovnistva te opstine. Crnogorske ustase bi najvise volele da nema ni jednog Srbina u Crnoj Gori. Njihov problem je da su oni malo ljudstvo i u Crnoj Gori ih ima svega 248000.

Ван мреже Hvalimir

• Старији члан
« Одговор #35 послато: април 30, 2012, 03:12: »
Bog ti pomogao brate Srbine. Pre svega izvinite što vam nisam odmah odgovorio ali sam vrlo zauzet pa ne stižem.

Mislim da su vaša zapažanja izvrsna i vrlo dubiozna. Na Srpskoj Politici se nalazi mapa koja razmatra samo oblasti koje su etnički srpske na prostoru bivše SFR Jugoslavije međutim ta mapa „Ujedinjenih srpskih država“ treba da doživi određene korekcije kako bi se zamenom pojedinih teritorija stvorile logične i zaokružene granice Ujedinjenih srpskih država.

Slažem se sa vama u potpunosti da je imperativni preduslov da se to ostvari da Srbija bude ekonomski jaka, a kada je ekonomski jaka ona će biti i vojno jaka. Zato nas zapad toliko i davi kako ne bi smo ojačali – koristeći kvislinški režim koji je sada na vlasti.

Svako se prvo treba pozabaviti sa KiM i tu pokrajini vratiti pod puni suverenitet Srbije. Obe pokrajine u budućnosti u Srbiji trebaju da imaju samo regionalno kulturni karakter a nikako i atribute državnosti, jer nas je to i dovelo do ovakvog stanja. Kada se bude rešavalo pitanje Kosmeta u celu „igru“ će se uključiti i Albanija što će otvoriti prostor da vratimo ono što nam i pripada, a to su upravo te tri oblasti koje vi pominjete – Kuks, Ležje i Skadar (naša imena) kao i luka Medova (Shëngjin - na italijanskom San Đovani di Medua).

Na tom prostoru živi više od 55% stanovnika srpsko-crnogorskog porekla, oko 15% Arbanasa katolika i nešto malo Šiptara i Arnauta.

Međutim Srbija treba da ostvari dva izlaza na more. Taj koji je sada u Albaniji i sve od Boke Kotorske do Omiša. To su naši prostori još od Stefana Nemanje.

Gospodine Trajkovicu,

imam utisak da izbegavate moja pitanja?
Ako zapad posrne i mi vratimo Kosovo i Metohiju i Skadar sa okolinom, kako cemo ubediti ljude koji tamo zive i srpskog su porekla da su Srbi? Zar ne mislite da treba da postoji jedan drzavni program koji ce istraziti pravo poreklo tih ljudi, kako bi oni to mogli da vide? Nije dovoljno vojskom osvojiti neku teritoriju. Vaznije je pacifikovati taj narod kako bi vlast mogla da potraje. Vec sada treba da postoji proglas kojim se Srbima smatraju svi oni koji govore srpskim jezikom (svi stokavci) i svi oni koji ne govore nas jezik, ali postoje dokazi da su naseg porekla. Tu nam ljudi poput Kaplana Burovica, koji dobro poznaju istoriju, mogu mnogo pomoci. Setite se Katolickog kongresa u Zagrebu 1900.godine, kada su odlucili, pazite proglasili, da su svi stokavci(Srbi),koji su katolici, zapravo Hrvati. Gde je nasa inteligencija, da uradi nesto slicno? Da sve stokavce proglasi Srbima. Nemojte mi reci da je za tako nesto potrebno mnogo novca. Gde je 300 pametnih Srba o kojima govori Dejan Lucic? Vi ste poreklom iz Pristine i pripadate prizrensko-timockom delu srpskog naroda, kao i ja. To znaci da nema razlike izmedju Vas, mene i onih ljudi koji zive u Velbuzdu(Ćustendilu), Perniku, Blagoevgradu, Sofiji... . Zar ne mislite da su i ti tzv.Šopi deo naseg naroda? Svi slave krsnu slavu, kao i ostali pravoslavni Srbi.

Upravo zbog ove Vase tvrdnje da je nase more do Omisa, ja sam Vas pitao ko su po Vama etnicki Srbi. Logicno je da svi etnicki Srbi treba da budu u jednoj drzavi. Srbi zive i iznad Omisa, sve do Novog Vinodolskog. Da li cemo te Srbe da zrtvujemo u nekim buducim pregovorima?

Prijateljski pozdrav.

Ван мреже Hvalimir

• Старији члан
« Одговор #36 послато: април 30, 2012, 03:23: »
Господине Трајковићу захваљујем вам се пуно на одговору и наравно да сам свестан да сте веома заузет човек и није ми био проблем да сачекам.

Мислим да сте разумели оно што сам желео да кажем, а то је најкраће речено, да ужа Србија мора имати свој лични приступ отвореном мору, јер је то изузетно важан геостатешки ресурс.
Црногорци, а богами и херцеговци, склони су потцењивању срба из Србије, и ако су црногорци могли да забију Србији нож у леђа данас, моћи ће и сутра. Јасно је мени да има више разлога за тренутну ситуацију и не морамо залазити даље у том правцу, само је поента да ми из Централне Србије морамо бити јаки, а онда ће се око нас окупити цело српство. А излаз на море је ту важан фактор, и симболички и геостратешки. Симболички у смислу да не зависимо од добре воље црногораца или у будућности херцеговаца. 

Такође не видим простора за чак симболичну односно културну аутономију Космета у односу на Централну Србију, јер је та култура, као и људи, потпуно иста. Понављам ту простора за више од оне окружне поделе Србије једноставно нема. Ту је аутономију измислио Тито.
Са друге стране Војводина свакако поседује одређене културне посебности и регион као такав може задржати неки вид аутономије у том погледу. Ова државотворна какву поседује сада је свакако неприхватљива.

Приметио сам да нам се у овом тренутку ставови размимоилазе око питања Македоније, а то је повезано са питањем Космета такође. Ја сам тренутно на становишту да Македонију треба поделити између нас(и то мањим делом), бугара и шиптара, и то из три разлога.
-Први разлог је Космет, као и простор Северне Албаније, сматрам да би ми већину шиптара морали отерати из државе, док би они који остану морали да говоре искључиво српски и да пређу у православну веру као своји преци. Пошто рекох да већину шиптара треба отерати, они морају негде да оду, а источна македонија је реална опција да се они сместе.
-Други разлог је пример осталима. Македонци су се одрекли свога српства, заправо србе зову окупаторима. И поред чињенице да ми је доста предака учествовало у ослобађању Јужне Србије, они могу послужити као добар пример осталима који издају своју државу.
-Трећи разлог је да би намирили бугаре, не верујем да имамо такав потенцијал да отварамо сукобе на толико страна, јер смо са изузетком румуна, окружени непријатељима, и то је прилика да стекнемо, ако не савезника, онда бар мир у кући. Мада се бугарима не може веровати, ни у једном случају.

Ипак што се тиче Македоније мој став је подложан промени, јер сам га више пута мењао и нисам сигуран шта је најбољи правац, док су остала поменута питања нешто у шта потпуно чврсто верујем.

Моје питање би било: Круже приче да је разлог обуставе пописа у Македонији тај што се појавио огроман број срба, тј. негде око 300 000, па бих вас упитао да ли сте чули неку такву информацију?

Поздрав и поштовање!

Gospodine Srbine,

ako mogu da se umesam u Vas razgovor sa gospodinom Trajkovicem. Nas cilj ne treba da bude deo Makedonije, vec cela vardarska Makedonija. Setite se Nikole Pasica. Za njega je Makedonija bila prostor od magicnog znacaja. Ko vlada Bosnom i Makedonijom, taj vlada Balkanom. Mi treba da Bugare namirimo istocnom Trakijom, a ne Makedonijom. Oni vec imaju Makedoniju,pirinsku. Neka se okrenu prema Turskoj. Makedonija je nasa, Trakija je njihova, a svi smo mi jedan narod. Srpski i bugarski su , u sustini, jedan jezik.

Ja razlikujem hercegovacki i crnogorski mentalitet. Prvi je 100% srpski, a u drugom ima neki vestacki, crnogorski. Zato Crna Gora u okviru Srbije ne treba da ima nikakvu autonomiju. O Vojvodini i da ne govorimo. Crna Gora treba , u okviru Srbije, da bude podeljena na bar tri dela, hercegovacki, zetski(crnogorski) i brdski.

Prijateljski pozdrav.

Ван мреже s.bosna

• Активни члан
  • **
  • Поруке: 59
« Одговор #37 послато: мај 01, 2012, 18:00: »
"Međutim Srbija treba da ostvari dva izlaza na more. Taj koji je sada u Albaniji i sve od Boke Kotorske do Omiša. To su naši prostori još od Stefana Nemanje"
Pa ja ne znam čime i kako bi ste vi uzeli nešto je NAŠE?? Čime i KAKO ??
Ne volim ove i sl teme jer su iracionalne. Kako god vi kažete da je zbog povijesnih  razloga nešto vaše onda ISTO to " pravo" dajte i drugima , a sami znate da vas o tom pravu neće nitko niti pitati , već će sam uzeti sebi to "pravo "i onda će vam srbija i tzv srpske zemlje biti još manje.

Ван мреже Dragan

• Активни члан
  • **
  • Поруке: 83
« Одговор #38 послато: мај 01, 2012, 18:21: »
s.Bosna, mene jos bole rane Kosovske, a o jasenovackim da ti i ne pricam. Kad bi svi ubijeni Srbi,  od ustasa (od njih najvise koji su svi kao i ti bili Hrvati i katolici) , muslimana , komunista, Njemaca, Italijana, od crnogorskih ustasa (Sekula Drljevica)  i od  partizana, na pomenutim teritorijama dobili prava glasa onda bi ideje gore spomenutih ucesnika u ovom forumu bile i te kako racionalne.

Ван мреже Srbin

• Члан
  • *
« Одговор #39 послато: мај 02, 2012, 00:59: »
Llinije Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica na Zapadu,  bila je ponudjena  Srbiji od sila pobednica kojima je i Srbija pripadala,  ali je to  kralj Aleksandar odbio i time prokockao  ogromnu istorisku sansu da Srbija postane velika evropska drzava. Bila nam je ponudjena i cela Dalmacija, sto je u ono doba bilo normalno jes su Srbi (do Jasenovca) bili vecinski narod u tim krajevima. Danas se Boka moze smatrati Srbijom iz vise razloga. Bokelji su potpisali 1918. godine ujedinjenje sa svojom maticom Srbijom, a sa Crnom Gorom nikada. Srbi su u Boki vecinski narod, a pogotovo u Herceg Novom , najjuznijoj srpskoj karauli gde su Srbi 64% od ukupnog broja stanovnistva te opstine. Crnogorske ustase bi najvise volele da nema ni jednog Srbina u Crnoj Gori. Njihov problem je da su oni malo ljudstvo i u Crnoj Gori ih ima svega 248000.

Господине Драган

Није Србима никада нуђена граница по тој линији, већ је НАВОДНО нуђена граница коју можете пронаћи овде: http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9B%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%83%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80
Али немојте превише веровати да су Срби или краљ одбили тако нешто зарад стварања Југославије. Заправо могло се чути, када је нашој делегацији код америчког председника Вилсона предочено да ће бити створена Југославија, да су наши упитали, да ли баш то мора, на шта су добили одговор - Мора!

Ја више верујем да је цела та прича како смо ми одбили стварање јединствене српске државе подметачина, како би ми срби кривили себе за заједницу са хрватима, а заправо србе нико ништа није питао ни после првог ни после другог светског рата.

Господине Хвалимир

Морате признати да је некада давно и црногорски менталитет био 100 посто српски. Црногорци су одувек сматрани за најчистије и највеће србе, све до доласка Тита. Данас су им већи пријатељи хрвати од рођене браће.
Пратећи ту аналогију можете закључити да је такав менталитет подложан мешетарењу од стране непријатељских сила, односно стварању нове нације. Јако је лоше снагу Србије базирати на народу који се осећа бољим од остатка, односно већине срба, и од пресудног је значаја да се већина срба не доводи у положај да стратешки зависи од њих.
Када се то дозволи, добијете оно што се данас дешава са Црном Гором.
Немам ја ништа против херцеговаца или црногораца, баш напротив, али морамо да учимо на грешкама из прошлости. Чак и да остваримо наше планове у кратком временском интервалу, наше победе неће значити ништа ако нашој деци и унуцима оставимо ситуацију да кроз рад страних фактора омогућимо сценарио СФРЈ, тј. да се држава федерализује по неповољним границама за Централну Србију и касније подели. Централна Србија је једина способна да носи уједињење свх срба и најбитније је да она поседује све стратешке ресурсе да буде јака. Мање више је јасно да Централна Србија не може отерати нпр. Црну Гору из састава Уједињених Српских Држава или да је немогуће да се сама Србија отцепи од истих, док би то у супротном правцу могло ићи, односно да се Црна Гора одвоји од нас, као што се одвојила од Југославије.

Поздрав и поштовање!

Ван мреже Zvonimir Trajkovic

• Најстарији члан
  • Поруке: 807
« Одговор #40 послато: мај 02, 2012, 06:03: »
Gospodine Srbine,

ako mogu da se umesam u Vas razgovor sa gospodinom Trajkovicem. Nas cilj ne treba da bude deo Makedonije, vec cela vardarska Makedonija. Setite se Nikole Pasica. Za njega je Makedonija bila prostor od magicnog znacaja. Ko vlada Bosnom i Makedonijom, taj vlada Balkanom. Mi treba da Bugare namirimo istocnom Trakijom, a ne Makedonijom. Oni vec imaju Makedoniju,pirinsku. Neka se okrenu prema Turskoj. Makedonija je nasa, Trakija je njihova, a svi smo mi jedan narod. Srpski i bugarski su , u sustini, jedan jezik.

Ja razlikujem hercegovacki i crnogorski mentalitet. Prvi je 100% srpski, a u drugom ima neki vestacki, crnogorski. Zato Crna Gora u okviru Srbije ne treba da ima nikakvu autonomiju. O Vojvodini i da ne govorimo. Crna Gora treba , u okviru Srbije, da bude podeljena na bar tri dela, hercegovacki, zetski(crnogorski) i brdski.

Prijateljski pozdrav.

Gospodine Hvalimir, ni najmanje ne izbegavam nikoga u diskusijama ali je meni jednom teško da svima vama odgovorim. Vaša zapažanja su sasvim ispravna i u redu, ali mi sve srpske teritorije ne možemo vratiti odjednom i sada otvarati neka kompromisna rešenja koja su sa Bugarskom dogovorena.

Sada je na redu vraćanje Kosmeta u okvir Srbije i u tom sklopu će se sigurno otvoriti i pitanje Severne Albanije i tri regije koje smo spominjali. Kada se taj deo reši može se ići dalje. Problem ko su Srbi a ko nisu je danas lako utvrdiv kroz DNK „genetsi faktor“. Osim toga SPC crkva ima vrlo precizne podatke kada je koje pleme, porodica prešla u Šiptare, Albance, muslimane ili katolike. I SANU poseduje valjanu bazu tih dokumenata, kao i Arhiv Srbije.

Treba samo Vlada odnosno vlast koja želi da se svi ti podaci pregledaju, ukrste i proanaliziraju, to naučno utvrdi i publikuje kompletna studija sa plemenskim i porodičnim lozama. Tada će mnogi koji i ne znaju svoje poreklo lako shvati ko su, odakle potiču…. Bar danas se takve stvari nepogrešivo mogu utvrditi samo je potrebna u Srbiji Vlast koja to i želi.

Pozdrav svima!

Zvonimir Trajković
www.trajkovic.rs

Ван мреже Hvalimir

• Старији члан
« Одговор #41 послато: мај 04, 2012, 02:53: »
"Međutim Srbija treba da ostvari dva izlaza na more. Taj koji je sada u Albaniji i sve od Boke Kotorske do Omiša. To su naši prostori još od Stefana Nemanje"
Pa ja ne znam čime i kako bi ste vi uzeli nešto je NAŠE?? Čime i KAKO ??
Ne volim ove i sl teme jer su iracionalne. Kako god vi kažete da je zbog povijesnih  razloga nešto vaše onda ISTO to " pravo" dajte i drugima , a sami znate da vas o tom pravu neće nitko niti pitati , već će sam uzeti sebi to "pravo "i onda će vam srbija i tzv srpske zemlje biti još manje.

S.bosna,
ako pogledas istorijske karte videces da je srpsko more uvek bilo od usca Drima na jugu do usca Cetine na severu. I dan danas na tom podrucju zive samo Srbi. Oni pravoslavni u crnogorskom primorju, katolici od Herceg-Novog do Omisa i poarbanaseni u okolini Skadra. To je nesumnjivo nas izlaz na more. Trenutno nam ne daju pristup moru, ali protokom vremena mnoge se stvari menjaju.

Dakle, ako je ovo naše onda ne moze biti vaše. Vaše, hrvatsko, je bilo od Cetine do Raše u Istri, a sada vise nije ni to. Vase je samo u trouglu/trokutu Karlobag,Karlovac,Rijeka. Jedino su još tu preostali Hrvati. Kao što znaš, Hrvati su jedino čakavci.

Kako bismo mi povratili ono što je naše? Pa, na onaj način na koji smo uzeli i Republiku Srpsku.

Jesi li istražio svoje poreklo?

Ван мреже Hvalimir

• Старији члан
« Одговор #42 послато: мај 04, 2012, 03:02: »
Gospodine Srbine,

da, jedan deo naroda je uvek vodeci. Uvek postoji neki Pijemont prilikom ujedinjavanja. Danas to moze biti jedino Republika Srbija. Nekada je to bila Raska, nekada i Makedonija, koju mi cesto potcenjujemo.

Prijateljski pozdrav.

Ван мреже Hvalimir

• Старији члан
« Одговор #43 послато: јун 26, 2012, 14:56: »
Gospodine Trajkovicu,

nedavno sam kupio knjigu Nikole Vrzica, Vikiliks tejne beogradskih depesa.
Tu se nedvosmisleno vidi da politicari jedno govore mentorima po stranim ambasadama, a drugo saopstavaju narodu preko svojih medija. To se odnosi na sve politicare, osim radikala i Vojislava Kostunice.

S tim u vezi, da li je takvo ponasanje legitimno?
Da li svaki politicar mora da se ponasa na takav nacin, kako bi za taj isti narod koji laze izborio nesto, ili da kao predstavnik naroda bude posten prema onome ko mu daje moc da odlucuje umesto njega? Je li to "svetsko, a nase" ili samo nase?

Prijateljski pozdrav.

Ван мреже Hvalimir

• Старији члан
« Одговор #44 послато: јул 30, 2012, 17:35: »
Gospodine Trajkovicu, kako ocenjujete trenutnu politicku situaciju u Srbiji?

Vidimo raznorazne kreature u izvrsnoj vlasti. Izmedju ostalog, novi ministar spoljnih poslova Mrkic izjavljuje da nece skrenuti sa puta Vuka Jeremica. Tabakovicku spremaju za novog guvernera, iako je nedopustivo da se politicari direktno mesaju u tu instituciju. Velja i Mrka ce zajedno da prave autoput (dva ministarstva sa istim ingerencijama). I tako dalje.

Prijateljski pozdrav.

P.S. Zamolio bih Vas da se osvrnete i na prethodna pitanja.