Аутор Тема: SRBIJI JOŠ JEDAN ŽESTOK ŠAMAR OD EVROPE  (Прочитано 4400 пута)

Ван мреже Nin Belov

• Активни члан
  • Поруке: 107
Одг: SRBIJI JOŠ JEDAN ŽESTOK ŠAMAR OD EVROPE
« Одговор #15 послато: новембар 25, 2012, 15:27: »
Gospodine Trajkovicu,
Intervju gospodina Olivera Antica mogao bi otkriti neka desavanja u predsednickom kabinetu.Da li Vi mislite da on ovde govori ipak vise u svoje ime?Pitam zato sto je retorika ostrija i receno je vise i eksplicitnije u odnosu na samog predsednika Nikolica.Meni ovo deluje prilicno ohrabrujuce.Sta Vi mislite o tome da je vec sve dogovoreno sa Putinom,na koju cemo stranu,i da Nikolic sada vesto i lagano,bez turbulencija,pokusava da nas brod okrene u drugom pravcu?Hvala.

link:http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/272319/Oliver-Antic-Kao-da-nas-Evropa-nece
Ziveli!

Ван мреже Zvonimir Trajkovic

• Најстарији члан
  • Поруке: 837
« Одговор #16 послато: новембар 26, 2012, 02:53: »
Gospodine Trajkovicu,
Intervju gospodina Olivera Antica mogao bi otkriti neka desavanja u predsednickom kabinetu.Da li Vi mislite da on ovde govori ipak vise u svoje ime?Pitam zato sto je retorika ostrija i receno je vise i eksplicitnije u odnosu na samog predsednika Nikolica.Meni ovo deluje prilicno ohrabrujuce.Sta Vi mislite o tome da je vec sve dogovoreno sa Putinom,na koju cemo stranu,i da Nikolic sada vesto i lagano,bez turbulencija,pokusava da nas brod okrene u drugom pravcu?Hvala.

link:http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/272319/Oliver-Antic-Kao-da-nas-Evropa-nece

Gospodine Nin Belov,
Ne znam da li poseban dogovor Nikolića i Putina postoji, voleo bih da postoji ali mislim da bi se to do sada na mnogim poljima moralo videti. U konkretnim potezima Vlade.

Ako pogledate tekst sa naslovne strane SP „Od Rusije pare, a poslovi zapadu“ ne bih rekao da su se Nikolić i Putin nešto tajno dogovorili. Vlada radi suprotno i sve kapitalne poslove daje zapadnim zemljama, a znam da je Rusija upravo za njih odavno zainteresovana. Kada tako krupne investicione poslove u energetici date Nemcima, Italijanima, Kanađanima, Kinezima… šta je to što ćete dati Rusima – kroz to se vidi realnost politike koju vodite, ne na izjavama.

Profesor Oliver Antić govori malo oštrijim tonom, što je savetniku uvek dopušteno ali ne iznosi rešenja kojih ima i za ovakvu situaciju. Mnogi će reći, a i Nikolić i Dačić kažu da svoja rešenja ne trebamo iznositi unapred. Ne, ja mislim suprotno, treba i zapad i Htvati i Šiptari da znaju kuda smo krenuli i šta hoćemo da vratimo, a najvažnije je da to ceo naš narod zna. Samo tako se može stvoriti jedinstvo u narodu i odlučnost da se to i realizuje. Ovako ulazimo u Miloševićevu varijantu da narod nezna koji su naši legitimni ciljevi i kojem pravcu svi treba da delujemo.

Jevreji su vekovima pozdravljali „Sutra u Jerusalimu“ i to od nikoga nisu skrivali, već potencirali. Nikolić ne sme da izjavi ja više neću biti predsednik u Prištini, upravo suprotno ja ću ponovo biti predsednik u Prištini. Ili današnja izjava Dačića kojom parira zahtevu Patrijarha i kaže pa Kosovo je već izgubljeno.

To nisu tonovi i izjave kojim vi ulivate nadu Srbima koji trenutno žive na Kosmetu, Srbima koji tamo žele da se vrate, prekodrinskim Srbima da će se jednog dana vratiti na svoja ognjišta – ma koliko to neme u ovom trenutku izgledalo nerealno. Sve je realno i ostvarljivo ako vi i sav narod gurate u tom pravcu.
Pozdrav svima!

Zvonimir Trajković
www.trajkovic.rs

Ван мреже Car

• Активни члан
  • Поруке: 126
« Одговор #17 послато: новембар 26, 2012, 03:32: »
Gospodine Trajkoviću

Mozete li ukrato opisati profil Ivice Dačića kao politicara, kako ga vi vidite, on meni izgleda kao obicni mediokritet, pogrešan čovek na pogrešnom mestu....

I hoce li se išta promeniti sa Đilasom na čelu DS, Đilas mi izgleda beskrupulozniji i gladniji moći od Tadića.
« Последња измена: новембар 26, 2012, 03:39: Car »

• Најстарији члан
« Одговор #18 послато: новембар 26, 2012, 04:18: »
Gospodine Trajkoviću

Mozete li ukrato opisati profil Ivice Dačića kao politicara, kako ga vi vidite, on meni izgleda kao obicni mediokritet, pogrešan čovek na pogrešnom mestu....

I hoce li se išta promeniti sa Đilasom na čelu DS, Đilas mi izgleda beskrupulozniji i gladniji moći od Tadića.

Gospodine Car, Dačić nije dobar orator, (kao ni ja) pa i ono što hoće da kaže često izgovori loše, pa to ponekad ispadne i naopako. Inače on je vrlo bistar i njemu je teško podvaliti. Da se kao treća stranka daleko slabija od prve dve izborite za mesto premijera je velika veština, pregovaranje, kalkulisanja… Koliko će biti sposoban da drži kontrolu nad celom Vladom to tek treba da vidimo, jer je to veština rukovođenja nad segmentima koje direktno ne kontrolišete, a to se radi nametanjem autoriteta. Da li će uspeti da se svima u Vladi nametne kao autoritet, to možemo videti tek kada prođe jedno godinu dana.

Neke stvari o rukovodiocima možete samo pretpostavljati da će biti dobre ili loše. A kakav je on „vozač“ u suštini utvrdićete tek kada vas bude često vozio, pobeđivao ili gubio na trkama.

Što se DS-a tiče sama promena šefa ne mora da znači mnogo, ako oni ne promene dosadašnju politiku. Tadić je pao zbog loše, gubitničke politike koju je vodio, ne zato što je lep ili ružan. Ako Đilas ne promeni politiku DS-a bez obzira na njegovu energiju i želje ništa neće uraditi. Đilas ima potencijala, ali u kom pravcu će taj potencijal iskoristiti videćemo. DS-u treba korenita promena politike ako misle da se ikada vrate na vlast.
Pozdrav svima!

Zvonimir Trajković
www.trajkovic.rs

Ван мреже Nin Belov

• Активни члан
« Одговор #19 послато: новембар 26, 2012, 20:27: »

Gospodine Nin Belov,
Ne znam da li poseban dogovor Nikolića i Putina postoji, voleo bih da postoji ali mislim da bi se to do sada na mnogim poljima moralo videti. U konkretnim potezima Vlade.

Ako pogledate tekst sa naslovne strane SP „Od Rusije pare, a poslovi zapadu“ ne bih rekao da su se Nikolić i Putin nešto tajno dogovorili. Vlada radi suprotno i sve kapitalne poslove daje zapadnim zemljama, a znam da je Rusija upravo za njih odavno zainteresovana. Kada tako krupne investicione poslove u energetici date Nemcima, Italijanima, Kanađanima, Kinezima… šta je to što ćete dati Rusima – kroz to se vidi realnost politike koju vodite, ne na izjavama.

Profesor Oliver Antić govori malo oštrijim tonom, što je savetniku uvek dopušteno ali ne iznosi rešenja kojih ima i za ovakvu situaciju. Mnogi će reći, a i Nikolić i Dačić kažu da svoja rešenja ne trebamo iznositi unapred. Ne, ja mislim suprotno, treba i zapad i Htvati i Šiptari da znaju kuda smo krenuli i šta hoćemo da vratimo, a najvažnije je da to ceo naš narod zna. Samo tako se može stvoriti jedinstvo u narodu i odlučnost da se to i realizuje. Ovako ulazimo u Miloševićevu varijantu da narod nezna koji su naši legitimni ciljevi i kojem pravcu svi treba da delujemo.

Jevreji su vekovima pozdravljali „Sutra u Jerusalimu“ i to od nikoga nisu skrivali, već potencirali. Nikolić ne sme da izjavi ja više neću biti predsednik u Prištini, upravo suprotno ja ću ponovo biti predsednik u Prištini. Ili današnja izjava Dačića kojom parira zahtevu Patrijarha i kaže pa Kosovo je već izgubljeno.

To nisu tonovi i izjave kojim vi ulivate nadu Srbima koji trenutno žive na Kosmetu, Srbima koji tamo žele da se vrate, prekodrinskim Srbima da će se jednog dana vratiti na svoja ognjišta – ma koliko to neme u ovom trenutku izgledalo nerealno. Sve je realno i ostvarljivo ako vi i sav narod gurate u tom pravcu.

U pravu ste gospodine Trajkovicu.Moja reakcija je bila ,,na prvu loptu'',vise emotivna i po inerciji zbog zelje za sto brzim promenama ovog nedefinisanog i konfuznog stanja u zemlji.Kad se malo bolje razmisli,argumentovano i sa konkretnim primerima-to je to,sto ste Vi rekli.Jos,kada sam cuo Dacica posle parastosa zrtvama ,,Oluje'' gde kaze da treba nastaviti saradnju sa Hagom i da je Kosmet vec otet,brzo sam se ohladio i shvatio da smo jos daleko od pravog puta.Neverovatno je da neko u ovom trenutku moze da daje takve izjave.Mislim da on mnogo vise u odnosu na ostatak vlade forsira pricu o evrointegracijama i brzom resenju kosmetskog pitanja po principu prakticnog i nuznog hirurskog reza gde se Srbija mora pomiriti sa gubitkom.Pitanje je gde se njemu zuri?Zasto odjednom toliko potenciranje na brzom resenju?Ocigledno da je Dacic daleko blize evroatlanskim,britanskim strukturama uticaja nego Rusiji.Pominje se po nekim medijima da je on odgovoran za nedovoljnu saradnju sa Rusima i za nedobijanje kredita i investicija jer se prema njima ponasao arogantno i nije postovao dogovore.Rusi su trazili direktne sastanke i njegov direktan zahtev,a on je navodno slao nekakve pomocnike i neka pisma.Ne znam sta je tacno od toga,ali ispalo je da je rusku stranu ponizio time i pokazao da mu nije bitno.Pitam se  da li bi u nekoj buducnosti mogla da se formira osovina Dacic-Djilas koja bi prevagnula u korist zapadnih interesa?Da li mozda mislite da bi tek sledeci izborni krug mogao doneti neku koherentniju politiku vlade?Ocigledno je da se stanje prilicno popravilo u odnosu na poraznu Tadicevu vladavinu,ali to je jos uvek daleko od dovoljnog,od potrebnog u ovim uslovima.Da li je nagli zaokret prema Rusiji nesto sto bi nas puno kostalo u svakom smislu?Ne verujem.Bilo bi opasno za politicare na vlasti,mogla bi i glava biti u pitanju,ali to je sve ono sto su znali kada su preuzeli pozicije,sa cime se sve mogu suociti.Narodu bi lakunulo i svanulo,bar bi sigurno znali na cemu smo i bili bi psihicki rasterteceni raznih strahova od evropske neizvesnosti vezano za svakodnevni zivot i konacno bi shvatili da je sve u nasim rukama.Po mom misljenju,mi bi prema EU trebalo da zauzmemo stav potpune politicke izolacije i da krenemo u unutrasnje korenite reforme,sredjivanje svog dvorista.Ekonomski aspekt preokrenuti iz sfere ,,lazne zavisnosti'' u ,,realni reciprocitet'',makar i prinudnim merama.Ova zemlja mora da proizvodi i da prodaje sve sto je u mogucnosti.Radna mesta ce se tada otvarati po principu realnih potreba prodaje i potraznje,a ne kao danas uz debele beneficije stranim ulagacima (takva strana ulaganja bi trebalo sasvim odbaciti i prekinuti taj trend,to ste i Vi sami rekli cini mi se u Geopolitici),koji ovde dolaze ,,na privremeno'' zbog trenutno jeftine radne snage,sto se vidi i po tome da je vecina objekata koje grade montaznog tipa(ruglo),kako bi se,kad dodje vreme,selili dalje,prema istoku...Siguran sam da mi sami mozemo da proizvedemo vecinu stvari koje su potrebne za svakodnevan i normalan zivot.To su pokazale i sankcije-80% stvari mi smo mogli sami da obezbedimo,a da smo se bolje pripremili za to,mogli bi i vise.Falila nam je nafta najvise-ok,ali danas elektromobili,auta na vodonik ili druga vozila nisu bas retkost,to je buducnost i kada pukne petrolejski lobi,ove tehnologije ce preuzeti primat.Sada idem u krajnost,ali cinjenica je da smo zemlja velikih resursa,mogucnosti i pameti.Ne treba nam niko spolja da nam soli sta i kako.Mislio sam da je Nikolic kadar da skupi 50 najboljih inzenjera u zemlji i zatvori ih u neku vilu van grada,da im sve beneficije,odlicne plate i obezbedi porodice i da rade na projektima,pre svega vojne industrije,onda i drugim.Nama trebaju prakticna resenje,jasna i brza.Nemamo mi vremena za razradjivanja,procedure,glasanja,moljakanja...Da skratim,moramo se vratiti sami sebi i podici lice prema Rusiji koja ce nas tada daleko vise postovati i videti u nama iskrenog brata!Skinimo ovaj zapadni ular i omcu MMf-a sa vrata i siguran sam da ce nam biti bolje,oseticemo  u najmanju ruku da smo vazni i korisni kao ljudi.Hvala.
Ziveli!

Ван мреже kosmet

• Најстарији члан
  • Поруке: 971
« Одговор #20 послато: новембар 27, 2012, 12:49: »
Gde god pogledam gospodo niko vise ne spominje Kosovo i Metohiju a Dacic zida sa Srbskim parama fabrikama granicu u Srbiju. Njegovo obezbedjenje je ustase u uniforme Srbske zandarmerije. To vas ovde nije briga Znaci svi vi sta je i kako cemo na zapad . RTS nista o tome ni midija ; narod Srbije nezna a Daciceva i Nikoliceva zandarmerija bije i hapsi Srbski narod na Kosovo i Metohiju.Srbi sa Kosova i Metohije koji zive u ustaskigrad citaj nekadasnji  beograd ni prstom da mrdnu da ustanu da demonstriraju . Ustaski grad centar LUCIFERA . Mene napadate sto sam preneo nesto sto sam nasao na youtube u vezi Nikolica ali svi ste zaboravili da su Srbi sa Kosova i Metohije sirom Srbije i Kosova i Metohije glasalo za Nikolica - Njegovu partiju a on okrece ledja. On uzima Ruske kredite milijarde a invenstira u inostranstvo. Neki od vas ce  se naljutiti ako vam kazem zasto ne slusate komunisticko pseto  Dacica sto kaze na RTS oteto Kosovo  . Znaci hocete svi vi u Evropu  ko da je Srbija na MARS ili Mesec . Gospode boze sta se to desava sa Srbskim narodom . Shvatite jednom u glavu svi redom da su siptari spremili tuzbe za ratna zlocinstva koja se nikada nisu desila . Samo vi cutite ostace Beogradski LUCIFEROV pasaluk . Svi gledate kako Srbija propada koju vode komunisticka kopilad i otpad od neljudskih bica. Oce Nikolic SANU da kaze nesto jeli a u SANU ni jedan Srbin gospode boze kako vas sve redom ... Pa imate decu sta ce deca da vam kazu pa unuci gde ste bili da vas 9 miliona 500 nekrstenih dus= mana vodi u propast . Ceo svet kaze zamrzni zamrzni nemoj pregovarati ; zamrzni a Nikolic i Dacic zuri punktove zidaju siptarima sa vase pare . Ustase prerusene u zandarmeriju srbskih uniformi biju kidnapuju Srbe na Kosovo a sa NATO i ROSU piju kafu . Rusi kazu zamrzni sve . Jos kazete Nikolic je pametan politicar ; onaj koji zida granicu u sred Srbije to je vam,a pametno. Mozda sam ja stvarno glup pa nista ne razumem bas nista jer nisam bio politicar . Dali hoce neko da zaustavi Daciceve ustaske zandare da prestanu da bacaju bombe po Srbskim kucama u Mityrovicu. Dacicevi zandari su bacili bombe i pucali na Srbske vatrogasce a optuzili su siptare . Kome to strah u koske Dacic sa ustaskim zandarima tera u koske . Dali su i vama uterali strah u koske ili nista ne vidite ili vama je ravno sve a brinetem krvatskoj zloveniji i ostalim poluljudskim divljacima . E moji ljudi sa Kosova i Metohije upamtite nece evropska mafija da vas primi jer se raspada jer gradjanski ratovi pocinju u spaniju i u drugim pederskim drzavama. Necete da se opasuljite da shvatite istinu sta vam sprema Lucifer . Setite se muslimani teroristi srednji istok severna afrika i druga mesta gde su stalno ratovi upamtite do sada ni jednog muslimana nisu ubili nego samo pravoslavne i dok se ebana evropa seti ode evropa pod ... To spremaju vama . Ovo je rat onih koji veruje u Lucifera protiv pravoslavnog naroda . Nikog nije briga ali kad dodju do vrata da im piju svezu krv onda se pitaju kako to nismo znali gde su nam bile oci . Imamo mi Nikolica pametan i Dacica pametan koji rade radnju bez > .... omadjijali su ono malo Srba pa drndaju preko svega , Vucic cuva ledja Djilasu  itd ....Pogledajte utisak nedelje i dobro otvorite oci kako svetli i jaka frekfrencija smeta Vucicu , i onoj dvojici u studio ,posebno ona neka zivotinja sa desne strane videt ce te kako im se lice menja . Oni su holigramska projekcija deca gustera . Zar to ne vidite  .... ?Pa kako zelite izvolite onda neka svako selo napravi granicu imat cemo vise malih drzavica ne go sada ceo svet

Ван мреже Пчелар

• Активни члан
  • Поруке: 106
« Одговор #21 послато: новембар 27, 2012, 15:16: »
Гоцподине Nin Belov, извињавам се што упадам, изнео бих своје мишљење.

Џаба нам је да се окрећемо било где, и уз ветар и низ ветар, док се не окренемо себи. Још увек, као народ, немамо свој циљ! А последица тога је магла у којој се налазимо.
Наравно, САНу не би требала да држи пизму, по систему " е, да сте дошли јуче", већ да за сваки тренутак живота нуди решење. (Она је Српска Академија а не Академија Србије)

Али слаба вајда од тог посла јер је од Милошевићевог времена створена "црна рупа" у Србији која усисава све око себе, не хаје ни за народ ни за територију, а покрива се Косовом. То је данашњи БЕОГРАД!

Поздрав!

Ван мреже Rale

• Активни члан
« Одговор #22 послато: новембар 27, 2012, 23:09: »

Gospodine Nin Belov,

Iz ciste radoznalosti, ako bi vi bili premijer kako bi ovu provokaciju resili?

Evo danas je siptarija u sred Bujanovca postavila maketu kucu ofarbana u zutoj boji.
Predpostavljam da vlast ne reaguje jer ima strah od mogucih eskalacija, sta bi vi radili?
I jos jedno pitanje, sta je pozadina sto ova vlada jos uvek nije pokrenula cvrscu saradnju sa Rusijom, da li je Nikolica strah vece destabilizacije, mozda kupuje vreme ili je obicna jajara od coveka... Jel mozete nesto reci o njegovoj strategiji ako je uopste ima.

pozdrav

Ван мреже interceptor

• Старији члан
  • Поруке: 435
« Одговор #23 послато: новембар 28, 2012, 01:09: »
Срећна Вам ДЕМОКРАТИЈА, браћо Срби, и СНС и СПС и Дачић и Том Најколич и еUлекс вUчић, и влада и скупштина и Uстав све поводом дана црвено-црне заставе на чеЛу са ЖУТОМ КУЋОМ по сред Србије.

Неки се питају да ли је ова жута кућа првокација и зашто је макета баш ЖУТА?

То није никаква првокација, него демонстрација силе над Српском немоћи, КОМАНДАНТИ ОВК СЕИРЕ ПО СРБИЈИ, ИМАЈУ СВОЈ МУЗЕЈ "novi muzej u tom selu posvećen Ridvanu Ćazimiju, jednom od komandanata takozvane Oslobodilačke vojske Preševa, Bujanovca i Medveđe."

Немој ништа да се чудите кад сами добро знате да су Дачић и Хашим Тачи и еUлекс вUчић и Тадић најбољи другови, ено се рукују пред камерама, а приватно вероватно и скину гаће да се изљубе.

Ено брат Космет јавља да Дачић и Хашим Тачи заједно граде граничне прелазе ВАШИМ ПАРАМА плаћају српску полицију да стражари и хапси Србе ако се побуне.

А Ви ништа. Тихујете по сред Београда и остатка Србије. Рачунате да није мечка још заиграла у Вашем дворишту, него да је Бијановац ипак далеко од МЗ Миријево.

пс. Јебу еUропски комесари који дефилују по Србији - а команданти ОВК и за уши вуку по сред Србије.

• Најстарији члан
« Одговор #24 послато: новембар 28, 2012, 05:01: »
Iz ciste radoznalosti, ako bi vi bili premijer kako bi ovu provokaciju resili?

Evo danas je siptarija u sred Bujanovca postavila maketu kucu ofarbana u zutoj boji.
Predpostavljam da vlast ne reaguje jer ima strah od mogucih eskalacija, sta bi vi radili?
I jos jedno pitanje, sta je pozadina sto ova vlada jos uvek nije pokrenula cvrscu saradnju sa Rusijom, da li je Nikolica strah vece destabilizacije, mozda kupuje vreme ili je obicna jajara od coveka... Jel mozete nesto reci o njegovoj strategiji ako je uopste ima.

pozdrav

Gospodine Rale
Da sam ja predsednik Vlade, Šiptari ovako nešto ne bi ni pomislili da postave u centru Bujanovca. Bili bi pohapšeni još pre postavljanja, jer BIA i postoji da Vladu obavesti o namerama i provokacijama Šiptara i svih drugih koji imau takve ili slične namere.

Ni jedna zemlja ne dozvoljava takve provokacije i njene bezbednosne službe takve provokacije blokiraju još u začetku. To je vid terorizma i zna se kako se prema tome postupa. Ako bi se ovako nešto i provuklo bio bi oštar odgovor vlasti i svi učesnici u tome bi već bili u zatvoru.

Nije naša država slaba da se tome suprotstavi i da bezbolno zavede red, ali ja pre mislim da oni neznaju da upravljaju snažnim državnim resursima (BIA, Žandarmerija, Policija, Vojska....) u pravcu efikasnog zavođenja reda. Niti bi Šiptari nešto protestovali niti mogli da destabilizuju taj deo Srbije. Na odlučno delovanje naših vlasti ne bi mogli da reaguju zapad ni istok, jer bi odmah usledilo pitanje: A kako vi to rešavate u vašim zemljama? - i tu je kraj, i diskusije na tu temu i mogućih provokacija.

Možete imati najbolji avion ali ako neznate da njime upravljate, sigurno ćete se srušiti.     
Pozdrav svima!

Zvonimir Trajković
www.trajkovic.rs

Ван мреже kosmet

• Најстарији члан
« Одговор #25 послато: новембар 28, 2012, 07:14: »
Zuta kuca u sred Bujanovca a vlada u LUCIFERGRADU cuti . RTS ni da spomene zutu kucu mora da ne vide boju. DALI U LUCIFERGRADU IMA SRBA  ??????? Mislim da ih nema

Ван мреже kosmet

• Најстарији члан
« Одговор #26 послато: новембар 28, 2012, 07:34: »
Nastavlja se hapsenje kidnapovanje Srba od strane Daciceve zandarmerije. Dva sata posle pola noci u selo Banjska kod Kosovske Mitrovice Dacicevi zandari uhapsili kompletnu porodicu Malesevic . Deda Miroslav baka Ruzica  , sin Dragomir , snaja Snezana i cetvoro maloletne dece .Komsija Stanoje cuo je lomljavu u dvoriste kuce porodice Malesevic . Video je na rukama cak i deci lisice na ruke . Kaze da je kuca sva unistena vrata prozori sve polomljeno a zandari su bili sa srnim maskama na glavu gde su se videle samo oci .Neki zandari su uzvikivali ,, ovo je novi Izrael'' Svi seljani su se okupili i krenuli na barikade.
Da pomenemo zandari su hrvatski policajci u uniformama Srbske zandarmerije . Kome da se narod zali kad ovako Dacic radi . Ko je on. Ko je Vucic pa jos koje Nikolic . Jajara koja samo snagu pokazuju nad  nezasticenim  Srbskim narodom.

Ван мреже Nin Belov

• Активни члан
« Одговор #27 послато: новембар 29, 2012, 02:11: »
Гоцподине Nin Belov, извињавам се што упадам, изнео бих своје мишљење.

Џаба нам је да се окрећемо било где, и уз ветар и низ ветар, док се не окренемо себи. Још увек, као народ, немамо свој циљ! А последица тога је магла у којој се налазимо.
Наравно, САНу не би требала да држи пизму, по систему " е, да сте дошли јуче", већ да за сваки тренутак живота нуди решење. (Она је Српска Академија а не Академија Србије)

Али слаба вајда од тог посла јер је од Милошевићевог времена створена "црна рупа" у Србији која усисава све око себе, не хаје ни за народ ни за територију, а покрива се Косовом. То је данашњи БЕОГРАД!

Поздрав!
Gospodine Pcelar,slazem se sa Vama,o tome sam i pisao.Ako necemo sami da se osvestimo,osvestice nas drugi i to vrlo efikasno.Evo zanimljivog clanka,voleo bih i da ga gospodin Trajkovic prokomentarise,tj.kaze koliko je realan vremenski i ovo poslednje u vezi Republike Srpske-to bas ne mogu da verujem da ce biti,a i da pokusaju-nece ici bas tako lako.

http://www.pravda.rs/2012/11/28/ekskluzivno-srbija-na-leto-2013-postaje-clanica-ruske-federacije/

Sto se tice Beograda,i tu se slazem.Ja se zalazem za debeogradizaciju u svakom smislu-kako kroz stvaranje zaista jakih regionalnih centara i preraspodelu moci i novca tako i da Beograd konacno prestane da bude glavni grad nepostojece Jugoslavije i postane prestonica Srbije,sto znaci da prestane da glumi grad otvorenog srca i sirokogrudosti prema onima koji tu dolaze da na kvaran nacin ostvaruju svoje interese ili da rovare,pre svega bivsi komunisticki kadrovi i projugoslovenski elementi iz svih bivsih nam republika kao i antisrbska i izdajnicka kvaziinteligencija.Da je tako,pokazuje i primer SANU o cemu smo citali u drugoj temi kao odgovor gospodina Trajkovica.Pozdrav.

P.S.Ovde je neko skupio primere antisrbskog delovanja i tromosti i nezainteresovanosti nase naucne elite za stvari od nacionalnog znacaja.Opet istorija,ali to smatram i dalje za koren svog zla koje nam se desava,tj.nase neznanje i zaslepljenost.

http://dzonson.wordpress.com/2012/11/28/nemacka-akademija-nauka-odrekla-se-svoje-netacne-germansko-nordijske-istorijske-skole-a-srpska-sanu-sta-ceka/
« Последња измена: новембар 29, 2012, 04:00: Nin Belov »
Ziveli!

Ван мреже Пчелар

• Активни члан
« Одговор #28 послато: новембар 29, 2012, 15:42: »
Господине Nin Belov, пословица каже "како је тако је" или "из коже се не може". И било шта да се "изненада" догоди није се десило случајно већ је резултат неког процеса за кога нисмо знали.

Негде пред изборе сам написао да је за прекид неког тока, а нарочито за промену  смера тока, потребна снага и велико умеће како не би настао крш и лом. Мислим да је ова власт то схватила.

Професора Србољуба Живановића сам гледао пре годину и по на http://www.youtube.com/user/SerbonaTV?feature=mhum#p/u/0/ENhxrKNamtU,  а  тек сада  се његови ставови и открића појављују на више места истовремено. Да ли је ово "историја и(ли) политика". Ову тему сам отворио у категорији ИСТОРИЈА, и можда у наредном периоду буде актуелна? Слажем се, веома је важно да знамо ко смо, шта смо и шта желимо!

А народ ћути јер су права љубав и љубав из користи у почетку веома сличне па је тешко препознати. А кога гуштер уједе тај се и од глисте плаши!

Поздрав!

Ван мреже Sudija

• Активни члан
  • **
  • Поруке: 77
« Одговор #29 послато: новембар 29, 2012, 20:13: »

Šta sad gospodo govornici!

Svi zločinci iz Haga su pušteni, samo su Srbi ostali.
Da ih nismo jurili, hapsili i predavali ne bi ni oni bili osuđeni.
[/b]

Evo šta kažu naši retoričari:

SNS: Prekinuti sve razgovore sa Hagom
Srpska napredna stranka ocenila je da je oslobađajuća presuda za Ramuša Haradinaja drugo uzastopno, najstrašnije ponižavanje srpskih žrtava od strane Haškog tribunala i zatražila da Srbija obustavi sve razgovore s Hagom
"Haški tribunal je sada konačno skinuo sve maske i po svojim aršinima utvrdio da niko nije kriv za ubijene Srbe i za njihov ezgodus u ratovima na teritoriji bivše Jugoslavije", istaknuto je u saopštenju SNS-a.
Nikolić: Svi Srbi da izađu iz Tribunala
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić ocenio je danas da je izricanje oslobađajuće presude Haradinaju čas kada bi iz Haškog tribunala trebalo da izađu svi Srbi.Predsednik Nikolić je istovremeno izrazio je očekivanje da će oslobađajuća presuda Haškog tribunala Ramušu Haradinaju ujediniti građane Srbije, jer, kako je istakao, nepravda Srbe može samo da uzdigne, a nikako da ih obori. Mislim da nisu dobro procenili Srbe. Nas ovolika nepravda može samo da podigne, nikada ne može da nas obori i razočara. Mi smo narod koji je ponosan kada mu čine nepravde i možda iz toga proistekne nova sloga i mir među građanima Srbije. Sad je jasno da oni ne gledaju u Srbiji ko je koje vere, pola ili narodnosti, oni gledaju da svi oni koji žive u Srbiji ispaštaju dok svetski moćnici tako budu želeli", izjavio je Nikolić.
Biserko: Ovo je trenutak istine za Srbiju
Predsednica Helsinškog odbora za ljudska prava u Srbiji Sonja Biserko izjavila je za agenciju Anadolija da je današnja presuda očekivana.
"Ovo je identičan slučaj kao u predmetu protiv Ante Gotovine ili Nasera Orića. To je pitanje bilo ispolitizovano. Ovo je, ja bih rekla, trenutak istine za Srbiju nakon poraza što će, nažalost, ovde biti prihvaćeno s velikim nezadovoljstvom", kazala je Biserko.
Del Ponte: Nisam iznenađena presudom
Bivša glavna tužiteljka Haškog tribunala Karla del Ponte izjavila je danas da nije začuđena današnjom presudom, već činjenicom da je bilo teško prikupiti dovoljno dokaza za podizanje optužnice protiv njih
Bivša glavna tužiteljka Haškog suda nije želela da komentariše zahtev Bena Emersona, advokata Haradinaja, Baljaja i Brahimaja, da se ona javno izvini zbog podizanja optužnice protiv njih, već se samo nasmejala.
Vučić: Presuda Haradinaju šamar pravdi i udarac za žrtve
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas u Beogradu da je oslobađajuća presuda Ramušu Haradinaju "šamar pravdi" i porodicama žrtava.
On je rekao da u ovom času ne može da govori o tome kakve će posledice presuda imati po izglede za nastavak dijaloga sa Prištinom, ali i da nema sumnje da je u interesu građana Srbije nastavak puta ka Evropskoj uniji.

Koštunica: Hag je ruglo, odbaciti granicu sa Kosovom
Predsednik Demokratske stranke Srbije (DŠ) Vojislav Koštunica ocenio je da se Tribunal u Hagu pretvorio u "ruglo i sramotu".

GOSPODO RUKOVODIOCI SVI TREBA DA IDETE U ZATVOR ZBOG OVOGA. I TADIĆ I VUČIĆ I DAČIĆ I TOMA, I SVI OSTALI REDOM.
NE TRAŽITE KRIVCA U DRUGOME. VI STE KRIVI.

« Последња измена: новембар 29, 2012, 20:33: Sudija »